Michał Czapliński

Michał Czapliński- saksofon

Michał Czapliński urodził się 08.09.1990 w Chrzanowie. Naukę gry na saksofonie rozpoczął w 2002 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Chrzanowie. Następnie kontynuował w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie. Obecnie jest studentem dyplomowego roku studiów magisterskich w Akademii Muzycznej w Łodzi, w klasie saksofonu dr Pawła Gusnara. Swoje umiejętności doskonalił podczas warsztatów muzycznych oraz kursów mistrzowskich u wybitnych pedagogów,  takich jak David Pituch, Jerome Laran, Joel Versavaud, Gunter Prisner, Nobuya Sugawa, Cornelia Hӧgl-Egretzberger, Willem van Merwijk oraz Paweł Gusnar.

Jest laureatem Regionalnych Przesłuchań Uczniów Klas Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych w Rybniku i w Nowym Targu, a także zdobywcą wyróżnień podczas XIV Festiwalu Młodych Instrumentalistów w Krakowie oraz  VIII Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych w Szczecinie „Etiuda 2011”. Jest również półfinalistą II Międzynarodowego Konkursu Saksofonowego w Łodzi, na którym otrzymał Nagrodę Specjalną Łodzkiego Oddziału Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków. Od 2012 roku współpracuje z akordeonistą – Tomaszem Gieroniem. Współpraca ta zaowocowała dwiema II nagrodami podczas ogólnopolskich konkursów w kategorii zespołów kameralnych w Mławie i w Gorlicach oraz III nagrodą podczas Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Wilnie. Jest również członkiem kwartetu saksofonowego TUTAM SAXOPHONE QUARTET. W lipcu tego roku został zakwalifikowany do europejskiej orkiestry – European Union Youth Wind Orchestra, z którą, jako jedyny polak,  koncertował w Luxemburgu i w Holandii.

engine solidside | system zarządzania treścią 3w-cms